“Polscy gracze CS2 traktują grę jako rozrywkę” – RETROWYWIAD z Hubertem “Sniki9991” Sikorskim

Hej! Chcielibyśmy przedstawić wam kolejny retrowywiad. W tym artykule skupimy się na postaci Huberta “Sniki9991” Sikorskiego, byłego zawodnika Armedgaming w latach 2019-2021. Aktualnie, mając 23 lata, próbuje swoich sił jako trener w mixie UEC Family.

Możemy chyba śmiało zaprosić do obserwacji profilu facebook UEC Family tutaj

UEC Family to skrót od ‘Underground Esport Cup’, turnieju, który działał głównie w latach 2019-2022, z którym również mieliśmy współpracę. Warto też dodać, że w latach 2019-2021 Armedgaming brało udział w tzw. UEC’u (Underground eSport Cup).

Cały czas poszukujemy nowych osób, które były z nami związane i chciałyby udzielić odpowiedzi na podobne tematy. Oczywiście szukamy także osób, które prowadziły jakąś organizację.

e-mail: kontakt@superiongg.pl

 

Chyba śmiało możemy przedstawić wam pytania i odpowiedzi, by uzupełnić ten artykuł retrowywiadowy.

RETROWYWIAD

** zachowano oryginalność i kontekst wypowiedzi **
** poprawiono błędy **

[R] Cześć Hubercie. Na początku pragnę podziękować za zaakceptowanie zaproszenia. Przedstaw się proszę naszym czytelnikom.

[H] Cześć, jestem Hubert Sniki9991 Sikorski. Pochodzę z Iłży niedaleko Radomia. Mam 23 lata, a w cs gram od 9 lat. Grałem w ponad dwudziestu drużynach z mniejszymi i większymi sukcesami (głównie mniejszymi). Wystąpiłem w kilkudziesięciu turniejach online oraz kilku lanach.

[R] Zostałeś zaproszony do wywiadu, ponieważ w latach 2019-2021 jako “Superion” mieliśmy współpracę z drużyną “Armedgaming”, w której wtedy występowałeś – mógłbyś opisać nam jak wyglądała gra w amatorskiej drużynie około 3 lata temu, coś się zmieniło względem dzisiejszych czasów?

[H] W czasach Armed pełno było turniejów online i offline. Mniej było wiedzy na temat taktyk, doskonalenia indywidualnego, kanały takie jak NertOutHere nie były tak popularne. Rekrutacja zawodników do składu odbywała się przez ogłoszenia na allplay albo grupkach fb. Turnieje takie jak Underground Esport Cup działały na rzecz zacieśniania relacji między graczami, co często przerodziło się w długotrwałe znajomości.

[R] Jak myślisz, co jest głównym powodem, że Polskie drużyny CS2 tak często zmieniają składy lub oświadczają DISBAND?

[H] Moim zdaniem problemem jest to, że CS to gra, wiec zawodnicy często traktują treningi jako rozrywkę, a gdy wyniki się pogarszają albo spada motywacja, to przychodzi zniechęcenie i na trening przychodzi się jak do nielubianej pracy tzn. przyjść względnie na czas, zgrać pcw bez większego zaangażowania i jak najszybciej zakończyć trening. Mało kto postrzega drużynę jako własną działalność z kilkoma wspólnikami, gdzie każdy poświęca swój czas dla rozwoju ,,firmy”.


[R] Jakie cechy trzeba mieć, aby w dzisiejszych czasach stworzyć drużynę, która nie rozpadnie się po miesiącu?

[H] Ważna jest otwartość na krytykę, umiejętność zauważania błędów i przyznawania się do nich, pracowitość, dążenia do kompromisu i słuchanie siebie wzajemnie.

[R] Kilka lat temu reprezentowałeś barwy ArmedGaming, a kogo teraz reprezentujesz?

[H] Od ponad 1,5 roku nie grałem w żadnej drużynie na poważnie. Byłem kilka razy na testach, ale nic z tego nie wyszło. Obecnie gram Arrmy czy inne mniejsze turnieje mixem UEC Family.

[R] Utrzymujesz jeszcze kontakt z jakimiś osobami z otoczenia ArmedGaming z tamtych lat?

[H] Mam stały kontakt z kilkoma zawodnikami, a z resztą chętnie spotkam się na serwerze, bo nie ma między nami żadnych konfliktów.

[R] Jakbyś miał wybrać line-up, z którymi ci się najlepiej grało lub dogadywało?

[H] Iglem byłby Rzepson, który moim zdaniem miał kilka umiejętności na bardzo dobrym poziomie i gdyby nie imprezowy styl życia mógłby być czołowym zawodnikiem w podziemiu. Snajperem byłby faker lub akrfis. Obaj byli pracowici i dobrze się z nimi dogadywałem. Rifflerami byliby lisu (pracowitość, dyspozycyjność, dojrzałość) sequer ( dobry aim, pracowitość i komunikacja) no i oczywiście ja. Trenerem byłby Oliq ( czasami zaskakiwał nas swoją wiedzą, widać było, że był przygotowany do treningu) lub fragu (potężna wiedza taktyczna i wiele praktycznych porad).

[R] Jak naprawić Polską scenę CS2 i czy w ogóle twoim zdaniem się da?

[H] Będzie to bardzo trudne, jest mało sukcesów, co powoduje, że jest mało pieniędzy. Jest mało pieniędzy, więc jest mało organizacji, które pomagają odnosić sukcesy. Kolejnym problemem jest to, że oglądanie ciągle tych samych drużyn w turniejach nudzi się i nie generuje liczb, co jest istotne dla sponsorów.

[R] Aktualnie nadal przebywasz na podziemnej scenie. Jakbyś miał określić turnieje 4 lata temu były lepiej zorganizowane czy jednak poszliśmy do przodu i teraz mamy turnieje na wyższym poziomie organizacyjnie niż np. 5 lat temu?

[H] Wszystko zależy od turnieju, nadal zdarzają się sytuacje, gdzie organizator kończy turniej w trakcie czy spóźnia się na mecz. Turniejów jest mniej, ale moim zdaniem są na trochę lepszym poziomie organizacyjnym.

[R] Dziękuję jeszcze raz za przybycie, chciałbyś na koniec może kogoś Pozdrowić lub dodać coś od siebie.

[H] Chciałbym pozdrowić moją dziewczynę, wszystkich, z którymi zdarzyło mi się grać w drużynach czy mixach oraz wszystkich tych, którzy tworzą nasze podziemie (superion, arrmy i innych organizatorów mniejszych turniejów). Miłość i wdzięczność dla wszystkich.
Jeszcze raz chcielibyśmy oficjalnie podziękować Hubertowi za zgodzenie się udzielenia wywiadu i życzymy mu powodzenia w karierze trenerskiej. 
5/5 - (1 ocen/a)

Malun
Malun
Manager "VALORANT", poszukujący tam aktualnie organizacji. W wolnym czasie zajmuje się fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wesprzyj naszą pracę!

Najnowsze artykuły

Podobne